Konumunuz: Anasayfa » Evlilik » Evlilikte ayrı odalarda yatmak ne kadar doğru?

Evlilikte ayrı odalarda yatmak ne kadar doğru?

Partnerinizle ayrı yataklarda ya da ayrı odalarda yattığınız oldu mu hiç? Sadece tartıştığınızda mı ayrı yatarsınız yoksa keyfiniz istediğinde mı ayrı yatarsınız? Bence ne olursa olsun parterinizin yanında yatması her zaman beraberliğiniz açısından iyidir. Bir kere araya soğukluk girdi mi toparlaması zordur.

Ayrı uyumak aşkın ölümü

Ayrı yatmak ve cinsellik arasında bağlantı birçok psikoloğa göre ilişki hakkında benzer sonuçlarda. İdeal bir cinsellik şahısların cinsel birleşme dışında birbirlerine dokunmaları, sarılmaları, hissetmeleri ve öpmeleri olmaktır. Sürekli ayrı uyumak sevgiyi ve saygıyı bitirir. Bunu eşler kabul etmese gerçek budur.

Ayrı yatmalar

Günümüzde pek çok evlilikte zaman zaman ayrı yatmalar olsa da bunu devamlı olması çiftlerin birbirlerine duydukları bağlantı ve aşkları gittikçe azaltır.

Aynı evde iki yabancı

Bir araştırmaya göre 2015 yılına geldiğimizde evli çiftlerin %60 ayrı yatmaları evler 2 yatak odalı yapılmaya başlanacak demiştir. Son zamanlarda da eşler yataklarını ayırma isteği çoğaldı sanırım. Sebepler partnerinizin horlaması mı? Gece sürekli hareket etmesi mi?

Evli çiftlerin yataklarını ayırmaları ilişkiyi uzatır mı?

Dünyada evli çiftler arasında yayılan yeni bir trend var. Araştırmalara göre o da ayrı yatak odalarında uyumak. Herkes olaya kişisel açıdan bakmıyor. Bu trendi sırf yeni bir moda olduğu için başarılı bulup uygulayan çiftler var. Gece yollarını ayırmadan önce yine birlikte oluyor, birbirlerine sarılıp vakit geçiriyorlar ancak uyumaya karar verdiklerinde yollarını ayırıyorlar. Ünlü bir psikiyatr, yatak ayıran çiftlerin cinsel hayatlarını mutlaka bu durumda olumsuz etkileneceğini söylüyor. Hele ki yeni evli çiftler için.

Ayrı yatmak bazı sorunlar için çözüm olur mu yoksa bu bir kaçış mıdır?