Konumunuz: Anasayfa » Evlilik » Uzun yaşamanın sırrı nedir?

Uzun yaşamanın sırrı nedir?

Herkes uzun sağlıklı ve huzurlu bir yaşam ister. Uzun bir hayatin sırrı, insanın en çok peşinden koştuğu hayallerin başından geliyor. Teknoloji ve bilim ilerledikçe ve her gün yapılan testlerde, bu gizem biraz daha aralanıyor. Köyler’de doğal yaşantı yaşayan bazı insanlarımız çok çaba göstermeden bazen bir asrı deviriyor. Şimdi size soruyorum değerli arkadaşlar, uzun yaşamın sırrı nedir? Şehir hayatından uzak doğal bir ortamda yaşamak mı? Sevgi mi? Mutlu bir beraberlik mi?

Cinsel yaşam

Uzun yaşamanın sırrı tabi stressten uzak durmak. Stress ya da huzursuzluk varsa hayatınızda, mutluluğu ve huzuru eşinizde bulmalısınız. Sevgi ve şefkat huzuru getirir. Düzenli bir cinsel yaşam ömre 7 yıl katar. Negatif ya da olumsuz enerjinizi atın üzerinizden ve arzularınızı sevdiğinizle mutlulukla yaşayın. 2004 yılı Nisan ayında Amerikan Tıp Birliği gazetesinde yayınlanan bir araştırmaya göre düzenli bir cinsel yaşam, erkeklerde prostat kanser riskini azaltıyor.

Bu besinlerden uzak durun

Eğer bir insan uzun yaşamaya karar verdiyse mümkün olduğu kadarıyla suni gıdalardan uzak durmalı. İşlenmiş gıdalar, hazır yemekler ya da fast food sürekli tüketilmemesi gerek. Olduğu kadarıyla kimyasallardan uzak durun. Organik ve yeşillik tüketmeye çalışmalısınız.

Evlilik

Yapılan araştırmalara göre, evlilik çiftlerin erken ölümünü yüzde 27 azaltıyor. Partnerinizle farklı aktiviteler yapmalısınız. Kumsalda, ormanda yürüyüşler, hayata olumlu bakmak ve şarkı dinlemek. Unutmayın, müzik ruhun gıdasıdır! Birlikte saygı ve sevgi dolu bir ömür yaşamak istiyorsanız bunları uygulamanızı tavsiye ederim.

Stress yaşlanmayı hızlandırıyor

Evet, sağlıklı ve uzun yaşamak için, sigaradan ve alkolden uzak durmalısınız. Düzenli uyumak ve düzenli bir cinsel hayat şart… Fakat stress varsa çok ciddi bir sağlık sorunu başlayabilir. Günümüzde stressiz bir hayat mümkün değil, biliyoruz. Ara ara çıkın huzuru hayatınıza sokun. Spor, egzersizler ya da minik meditasyonlar yapın… Mutlu bir aile hayatını yaşamaya çalışın.

Fazla uyumayın

Çok fazla uyumak ömrü kısaltabiliyor. Araştırmalara göre günde sekiz saatten fazla uyumak ya da dört saatten az uyumak bu riski hayli bir yükseltiyor. Uzun bir yaşam için günde ortalama en az altı saat uyumalısınız. Çok fazla uyuyarak hayatı ıskalamayın, kaçırmayın.

Uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmeniz dileğiyle.